Víte, jaký krém na ruce se již od 50. let vyráběl v Československu?

Jistě si z dětství ještě pamatujete tu vůni, kterou měl krém, kterým si maminka mazala ruce, natírala vám obličej, když jste vyráželi na sáňky, nebo ošetřovala kožené pohorky do oddílu. Víte, co je na tom všem nejlepší? Už bezmála 60 let tento krém nezměnil recepturu, takže voní a funguje pořád stejně! Zdroj: Blesk pro ženy

Jak už jistě tušíte, řeč není o ničem jiném než o modré Induloně, která poprvé spatřila světlo světa v roce 1958. Přestože se její design až do dnešního dne několikrát změnil, její složení a všestranné použití jsou stále stejné a stejně skvělé.

Historie Indulony

Indulona jako taková vznikla už v roce 1948. V době, kdy bylo poválečné Československo na vzestupu a skloňovaným slovem byla INDUstrializace, která se stala i inspirací pro název. Spojení s průmyslovou výrobou se ale neskrývá pouze ve jméně. Univerzální krém vznikl právě pro čím dál větší množství žen a mužů, kteří v průmyslovém odvětví pracovali a jejichž ruce trápila suchá a podrážděná pokožka.

Právě proto byl vyvinut univerzální krém, přednostně jako lék pro ochranu a výživu pokožky rukou. A protože Indulona v padesátých letech ještě neměla vyhlášené jméno, říkali jí lidé prostě "zázračný krém".

V roce 1958 spatřila světlo světa všem známá modrá Indulona, u ní ale značka nezůstala a postupně rozšiřovala řadu pečujících krémů tak, aby si každý mohl najít ten svůj. Nechala starý design za sebou, oblékla se do nového a rozšířila své řady i o tělové krémy a mléka. Dnes všestranně pečuje nejen o ruce, ale i o pokožku celého těla: od nohou přes ruce až po dekolt. Jen v České republice se od jejího vzniku prodalo 400 milionů balení.

Co funguje, se nemění

Otevřeli jste někdy krém a uviděli kapku vody? To je v případě Indulony jen důkazem kvalitního složení. Dobré zkušenosti a blahodárné účinky krému prokázaly, že co je dobré, není třeba měnit. 

V 60. a 70. letech si modrá Indulona získala takový věhlas a oblibu, že se brzy začaly vyrábět další varianty ochranných a pečujících krémů. Na konci sedmdesátých let tak přichází novinka v podobě dezinfekčního krému. Původní receptura se ovšem nemění a není s podivem, že se z ní vychází i při přípravě dalších produktů.

Na počátku devadesátých let se proto objevují další krémy, rakytníková a měsíčková Indulona s regeneračním účinkem, ale také repelentní Indulona, kterou si čeští a slovenští cestovatelé oblíbili při svých potulkách po všech koutech světa. Od roku 2000 se pak portfolio produktů Indulona rozrostlo o další výrobky, letos i o tělová mléka a krémy.

Zdroj: Blesk pro ženy, 15. listopadu 2016, původní článek zde