Dopřejte péči svým rukám: časté mytí a dezinfekce pokožce neprospívají

Naše ruce jsou v posledních dnech vystavovány velké zátěži. Pravidelně a několikrát za den je myjeme a používáme dezinfekci, což může kůži vysušit, způsobit ekzémy a popraskání pokožky. Kůži chybí výživa a trpí také naše nehty. Proto bychom měli svým rukám nyní věnovat více péče, regenerovat je a chránit.

Při častém mytí a dezinfikování rukou se narušuje ochranná lipidová vrstva, která je přirozenou bariérou naší pokožky proti škodlivým vlivům zvenčí. V případě porušení této vrstvy ztrácí kůže schopnost zadržovat vlhkost a je náchylnější k poškození. Do kůže pak mohou pronikat dráždivé látky, alergeny a mikroby. Proto je nezbytné zajistit pokožce hydrataci a o ochrannou vrstvu pečovat a obnovovat ji. Skvělou volbou je například klasická modrá Indulona Original, která má schopnost obnovovat bariérovou funkci kůže.
Pokožce neprospívá ani nošení gumových rukavic, které nyní navlékáme i při nákupu. Všechna tato opatření jsou nezbytná a potřebná, ale měla by být doplněna i regenerací.
Rukám i nehtům bychom proto měli dopřát speciální péči, díky které budou hedvábně jemné, hydratované a vyživené. Pár minut pozornosti denně a pravidelné rituály pomůžou. Na co bychom neměli zapomínat?

Krém stále v pohotovosti

Krém na ruce bychom měli mít připravený po celý den a můžeme jej zapojit do péče i v době, kdy spíme. Po každém mytí rukou nebo použití dezinfekce by měl následovat další krok, kterým je jejich promazání.
Přes den mějte připravený krém, který se rychle vstřebá a dodá pokožce hydrataci a výživu. Doporučujeme mít víc krémů, které budete mít připravené v koupelně, v kabelce nebo na nočním stolku.
Hutné krémy používejte spíše před spaním, k důkladné výživě pokožky. Pravidelně můžete do péče zařadit také celonoční výživu pomocí zábalů a masek. Ruce si namažte silnější vrstvou krému (čím hutnější, tím lepší) a navlékněte si bavlněné rukavice. Vaše pokožka tak dostane přes noc velkou dávku výživy, hydratace a regenerace.

Extra péče o ruce

Pokud chcete rukám dopřát extra péči, pak můžete vyzkoušet olejovou lázeň. Použijte například nahřátý olivový nebo kokosový olej, do kterého ruce ponoříte a dopřejete tak výživu pokožce, ale také zničeným nehtům. Oleje můžete využít také k zábalům.

Peeling je potřeba, ale opatrně

Peeling zbaví pokožku zrohovatělé a odumřelé kůže a umožní jí přijímat dodávanou výživu. Měli byste s ním ale být opatrní, abyste pokožku ještě více nepoškodili. Proto volte raději jemnější peeling, který je určený speciálně pro ruce. Můžete vyzkoušet i domácí recepty, například smíchat olivový olej s cukrem a ruce jemně promasírovat. Nebo smíchejte mletý zázvor, kávu a vodu, vzniklá kašička opět poslouží jako peeling.

Péče nejen zvenku, ale také zevnitř

Dopřejte si dostatek spánku, nejlépe pokožka našich rukou regeneruje v noci, když odpočíváme. Snažte se také dodržovat zásady zdravého životního stylu, omezte stres a nezapomínejte na pitný režim a vyvážený jídelníček bohatý na vitaminy.