Péče o ruce v zimě

Během zimy, kdy pokožku rukou vystavujeme chladnému počasí venku a často přesušenému vzduchu v místnostech, potřebují naše ruce intenzivnější péči. Když k tomu přičteme každodenní používání mýdel a nepříznivé životní prostředí, naše ruce doslova trpí, jejich pokožka se stává citlivější a je náchylnější k podráždění.

Zkuste naše tipy pro krásné a zdravé ruce!

Časté „krémování“

Stejně jako jsme již od malička navyklí si ruce několikrát denně mýt, měli bychom si rovněž zvyknout po každém mytí pokožku rukou automaticky ošetřit hydratačním krémem. Mýdla totiž mohou mít na pokožku negativní vliv: zvyšují její přirozené pH, odmašťují ji a vysušují. Od toho je již jen krůček ke vzniku vrásek a předčasnému stárnutí pokožky.

Regenerace

Během chladných měsíců bychom rozhodně neměli zapomínat na regeneraci a relaxaci pokožky. Doporučujeme každý večer před spaním použít Indulonu original, která ruce regeneruje a do hloubky vyživuje.

Aplikace intenzivních regeneračních a vyživujících krémů na noc má zcela zásadní význam. Aby do jednotlivých vrstev pokožky mohly efektivně a na dostatečnou dobu proniknout účinné látky, je zapotřebí dostatečně dlouhá doba, kdy pokožku nevystavujeme mýdlům a vodě. K tomuto účelu se jeví noc jako ideální doba.

Na popraskané, vysušené a unavené ruce jsou velmi účinné speciální zábaly. Na ruce naneseme v silné vrstvě regenerační krém, zabalíme je do igelitových rukavic a přes ně navlékneme ještě bavlněné rukavice. Po 20 - 30 minutách rukavice sundáme, zbylý krém setřeme a ruce promasírujeme. Zábaly na ruce aplikujeme asi jednou za týden.

Masáž rukou

Příjemný pocit pohody a uvolnění můžete svým rukám dopřát i díky jednoduché masáži. Krém naneseme rovnoměrně na celou dlaň a hřbet ruky a druhou rukou ho důkladně vmasírujeme, totéž opakujeme u druhé ruky. Masáž každé ruky by měla trvat kolem deseti minut.

Tip: Jestliže trpíte na záděry a popraskanou kůžičku u nehtů, zaměřte se ni během masáže a každý nehet několikrát obkružte. Změkčenou kůžičku pak zasuňte pomerančovým dřívkem.