Správná výživa pro krásnou pleť

Chcete mít mladistvou a svěží pleť? Tajemství zdravé pleti je jen několik. I s minimálním úsilím, které do péče o sebe vložíte, bude brzy krásná a zdravá pokožka i Vaší ozdobou. Věnovat pokožce dostatečnou péči se vždy vyplatí.

Co je pro kvalitu pleti nejdůležitější?

Tekutiny
Hodně pijte. Když jste dehydratováni, Vaše pokožka bude vypadat unavená. Kůže bez vody ztrácí pružnost a ochabuje.
TIP: Pijte každý den nejméně dva a půl litru vody s vyváženým minerálním složením.

Potraviny
Kůže je obrazem zdraví celého organismu. Jezte pravidelně a zdravě, a nezapomínejte na dostatečný přísun bílkovin (bílá masa, tofu, vaječné bílky).

TIP: Jezte pestrou stravu, hodně proteinů, ovoce a zeleniny.

Doplňky Zdravá kůže potřebuje dostatečný přísun vitaminu C, vitaminu A, komplexu B vitaminů a dalších. Základní vitaminy obsahuje zejména ovoce a zelenina, vitaminy skupiny B pak v celozrnných výrobcích, masu a oříšcích. Další důležitou složkou výživy jsou takzvané esenciální mastné kyseliny. Ty najdete zejména v (mořských) rybách, v ořeších, různých semínkách či ve slunečnicovém oleji.

Co ještě je důležité?

Slunce
Mírné slunění pokožce velmi prospívá. Avšak  pamatujte, že méně je v tomto případě vždy více! Hodina denně je tedy dostačující, nejlépe do 11 hodin dopoledne nebo od 15 hodin odpoledne, kdy jsou paprsky nejbezpečnější. Sluneční světlo totiž obsahuje nebezpečné UV záření, které může Vaši pokožku výrazně poškodit, pokud se sluníte příliš dlouho.

Mytí
Pozor dejte i na přílišné mytí. Naše pokožka si vytváří vlastní maz, kterým se chrání před okolními bakteriemi. Když kůži umýváte, postarejte se o to, abyste ji po umytí ošetřili, ideální je Indulona ochranná s antibakteriálním účinkem.

Spánek
Spěte tak, abyste ráno byli svěží a odpočinutí. Budete-li „čerství“ a svěží, i Vaše pokožka bude vypadat skvěle, mladistvě a zdravě.

Drogy ne
Mnoho běžných drog, jako je tabák, káva, čaj, alkohol, horká čokoláda, a různé “coly” mohou způsobovat nečistý vzhled kůže, její únavu a často i viditelné, neestetické žilkování.

Co poradit na závěr?

Dobrý výběr pleťového krému

Věnujte výběru dostatečnou pozornost. Přípravek by měl obsahovat základní vyživující složky, měl by pleť dostatečně hydratovat, a udržovat její pevnost, hladkost a hebkost. To je zvláště důležité na exponovaných místech těla, kterými jsou především Vaše ruce.