Trápí vás v létě tvrdé paty? Pomůžou vám osvědčené babské rady!

Léto je čas, kdy je na tvrdé paty v otevřených sandálkách hned víc vidět. A není to hezký pohled. Jestli se jich chcete zbavit, základem bude vždycky kvalitní pedikúra. Navíc díky osvědčeným trikům nad hrubou kůží zvítězíte a nohy budete mít jako miminko. Zdroj: Blesk pro ženy

Jak vypadá správná domácí pedikúra?

Jak udělat správnou domácí pedikúru?  „Začněte horkou lázní na 10 až 15 minut. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, snížíte riziko vzniku plísní. Na obroušení zrohovatělé kůže je ideální pemza, případně skleněný pilník. Vyvarujte se používání seřezávače, žiletky nebo břitvy. Jejich nešetrným použitím si můžete ublížit," radí Veronika Sajdoková ze společnosti CCC obuv. Nohy lze "dobrousit" peelingem.

Jak ještě vylepšit výsledek pedikúry? Pomohou vám babské rady využívající ingrediencí, které máte běžně doma.

Vazelína a citron

Odmočte nohy v teplé vodě, aby kůže změkla, a pak do ní vetřete směs vazelíny a citronové šťávy. Nechte působit, ideálně tak dlouho, až se směs vsákne. Přebytečnou mastnotu setřete.

Speciální krém na nohy

Pokožku chodidel je nutné hydratovat. Skvěle vám k tomu poslouží nejrůznější krémy určené speciálně k tomuto účelu, ale také čistá vazelína. Nohy důkladně promažte, oblečte do bavlněných ponožek a jděte spát. Ráno budete mít paty krásně hebké. Pokud potřebujete zvýšit účinek krému, zabalte chodidla ihned po namazání do mikrotenového sáčku a až potom si navlečte bavlněné ponožky.

Banán

Na tvrdé a popraskané paty zabírá zábal z dužiny banánu, kterou necháte působit nejméně deset minut a pak opláchnete.

Sádlo

S úspěchem můžete použít pro zábal i obyčejné vepřové sádlo, které necháte  vsáknout nejlépe přes noc. Zbylou mastnotu setřete například kuchyňskou utěrkou.

Tvaroh

Zabalte paty do tvarohu, překryjte igelitem a dejte je do ponožek, nechte působit ideálně přes noc a pak nohy opláchněte vlažnou vodou s mýdlem.

Zdroj: Blesk pro ženy, 6 června, původní článek zde