Víš, jak se starat o pleť na horách?

Přestože našemu povrchu těla v zimním období pomáháme v termoregulační funkci oděvem, část pokožky, zejména na obličeji, na krku a na rukou zůstává vystavena trvalému a přímému kontaktu se zevním prostředím… Zdroj: Krásna Nova

Zimní počasí dává pleti pořádně zabrat. Pokud navíc trávíme část zimy i na horách, měli bychom naší kůži dopřát zvláštní péči. Studený vítr a horské sluníčko totiž dokáží nadělat velké škody.

Jak se v zimě chránit?

1. Těsně před pobytem v chladu si pokud možno neomývejte ruce ani obličej.

2. Alespoň jednou týdně dopřejte pleti peeling - vaše kůže se zdravě prokrví a zahřeje.

3. Pro denní používání zvolte mastnější krém. Vytvořený ochranný tukový film brání odpařování vody, takže pleť zůstává vláčná a zbytečně se neochlazuje. Pro mastnější typ pokožky, u které by hutnější "zimní" krém mohl způsobit problémy, je vhodnější lehčí hydratační krém.

4. Pokud máte sklon k tvorbě červených skvrn s poruchou kožní mikrocirkulace, používejte dvakrát denně fytobiologickou emulzi, určenou na lokalizované zarudnutí u normální a silně reaktivní pokožky.  

5. Používejte make –up. Kombinace mastného základu a pigmentu vytvoří ochranný film, nepropustný pro celou řadu zevních škodlivin. V zimě se používají také zdravíčka s pudrovou konzistencí, která vytváří na kůži ochranný štít proti chladnému větru a mrazu.  

6. Chraňte rty. Kůže je velmi tenká, neobsahuje žádné tukové žlázy, snadněji se vysuší a popraská. Jestliže se vám olupuje kůžička, každý večer rty promasírujete měkkým zubním kartáčkem, namočeným v teplé vodě a natřete. Nezavrhujte jelení lůj, nebo med, protože má zklidňující účinky. Používejte hydratační a výživné rtěnky s obsahem vitaminu E a UV faktorem, které rty chrání.

7. Pigmentové skvrny jsou nepříjemný problém. Zhoršují se s věkem, vliv na ně může mít užívání hormonální antikoncepce. Silně pigmentované epidermální buňky odstraní speciální séra, obsahující výtažky z exotických rostlin.

8. Večer před spaním pleť důkladně očistěte, aby pokožka mohla volně dýchat a v průběhu noci regenerovat. Volte šetrné přípravky a na pleť příliš netlačte.

9. Pečujte o ruce. Rukavice a speciální krém na ruce by vás měl doprovázet na každém kroku.

10. Věnujte pozornost krku, dekoltu a poprsí. Všechno, co právě teď potřebuje vaše pokožka dodají kosmetické emulze- a ještě ji dokonale vyhladí.

11. Nezapomeňte na dostatek pohybu doplněný bylinnými koupelemi, masážemi nebo saunou.

Co na hory přibalit?

NA RUCE

Indulona byla jedna z odporučených značek krémů na ruce: 

Modrý krém na ruce Indulona Original (85 ml, 49 Kč). Díky svému koncentrovanějšímu složení je vhodný pro vydatnou hydrataci v náročných podmínkách.

Zdroj: Žena In, 8. února, původní článek zde